Všeobecná ustanovení:

Řízení soutěže:

Jan Alexa, SVČ, Sokolská 8, Znojmo, tel. 515 224 353, mobil: 604 561 643, alexa.j@svcznojmo.cz

Termín:

Každé úterý 8:30 – 13:00 hod. dle rozlosování

začátek zápasu mladší kategorie 8:35 hod. a starší kategorie 9:15 hod. Poté se vždy střídá utkání mladší – starší.

Mladší kategorie: 

úterý: 8:35, 10:05, 11:35

Starší kategorie: 

úterý: 9:15, 10:45, 12:15

Prosím o dodržení času začátku utkání.

Místo:

Městská sportovní hala Znojmo (vchod – ul. Curie)

Termín odevzdání přihlášek:

předběžně proběhlo


Technická ustanovení:

Systém: 

V soutěži budou startovat družstva mladších žáků 3. – 5. tříd a starších žáků 6. – 9. tříd. ZŠ.

Hrát se bude systémem každý s každým jednokolově. Po skončení základní části postupuje 1. a 2. tým v tabulce do finálového dne v sobotu 25. 5. 2024. Družstva na 3. – 6. místě postoupí do vyřazovacích zápasů. Pro týmy na 7. - 11. místě liga končí.

Vyřazovací zápasy se hrají o zbývající dvě postupová místa v mladší i starší kategorii systémem 3-6 a 4-5. Vítězné týmy postoupí do finálového dne v sobotu 25. 5. 2024. V případě nerozhodného výsledku následují pokutové kopy. Zahráním pokutového kopu se účastní 4 hráči z každého týmu. V případě nerozhodného výsledku se pokračuje ve střídáním hráčů tzv. "dáš - nedáš" do rozhodnutí.

Hrací doba: 

2 x 15 minut hrubý čas u ml. kat. a 2 x 20 minut hrubý čas u st. kat. Za výhru se udělují 3 body, za remízu 1 bod do tabulky.

Při konečné rovnosti bodů rozhoduje:

1) vzájemný zápas

2) brankový rozdíl ze vzájemných zápasů

3) celkový brankový rozdíl

4) los

Do finálového turnaje, který bude probíhat v sobotu 25. 5. 2024 v rámci akce DIAMANTBRANÍ postoupí 4 družstva z každé kategorie.

Předpis: 

Hraje se dle pravidel futsalu 4+1 v ml. kat. a 4+1 ve st. kat..

Kategorie: 

Mladší žáci 3.-5. tříd ZŠ

Starší žáci 6.-9. tříd ZŠ

Za každou kategorii mohou nastupovat mladší hráči případně i děvčata ve stejném věku.

Podmínky účasti: 

1) družstvo nastoupí jednotně oblečeno, brankář musí mít odlišný dres

2) hráči musí mít čistou sportovní obuv do haly, která nedělá šmouhy !!!

3) družstvo se prokáže soupiskou potvrzenou vysílající složkou dle přiloženého formuláře před každým hracím dnem!

4) termíny zápasů jsou pevně stanoveny. Neúčast týmu znamená kontumační výsledek ve prospěch soupeře 5:0 a zisk 3 bodů.

Startovné: 

Hradí kompletně znojemská firma PPO Group.

Ceny: 

Družstva na 1. místě obdrží putovní pohár, medaile, diplom a drobné ceny. Ostatní družstva obdrží medaile, diplomy a drobné ceny. První tři týmy obdrží navíc finanční poukaz. Za 1. místo 10.000 Kč, za 2. místo 7000 Kč a za 3. místo 5000 Kč.

Poznámka: 

Na této lize budou pořizovány foto a video nahrávky pro potřeby organizátora. Vstupem na sportoviště vyslovujete souhlas. Rozpis, rozhovory, fotky, výsledky a průběžná tabulka bude zveřejňována v regionálním týdeníku Znojemsko a na internetové stránce: www.ppofutsal.cz a sociálních sítích ligy.


Pravidla

Pravidla PPO FUTSALOVÁ LIGA SVČ – mladší

Hřiště: 

Ideální rozměry 20x40 metrů, min. 13x24 metrů.

Povrch: 

v Městské sportovní hale Znojmo - guma targett

Míč:

Futsalový se sníženým odskokem.

Branky: 

Házenkářské, tzn. o rozměrech 3x2 metry.

Hrací čas:

2x15 minut hrubého času

Rozhodčí: 

Licencovaní z OFS Znojmo

Počet hráčů: 

4+1 (musí nastoupit na začátku utkání, v průběhu utkání může klesnout až na 2+1, klesne-li dále je utkání ukončeno), soupiska na soutěž je neomezena, k utkání může nastoupit maximálně 12 hráčů, platí letmé (hokejové) střídání všech hráčů (včetně brankáře) v zóně prostřídání (=5m od středové čáry hřiště na každou stranu). Hráči se střídají pouze v této zóně. Až po opuštění hřiště hráče střídaného smí střídající hráč vstoupit na hrací plochu. Na každý zápas je trenér, učitel povinen odevzdat soupisku se zápisem střelců branek.

Další ustanovení

 • Pro veškeré rozehrání platí pravidlo 4 sekund, pokud rozehrávající překročí limit, rozehrává soupeř, při rozehrání musí stát soupeř min. 5 m od míče.
 • Rohy i auty se rozehrávají nohou, míč musí stát přesně na čáře a hráč musí stát oběma nohama mimo hřiště.
 • Akumulované fauly - v každém poločasu se sčítají a evidují fauly, v případě, že jedno z družstev nasbírá deset faulů, za každý další proti němu kope trestný kop bez zdi a to ze vzdálenosti 6 metrů od brankové čáry nebo místa přestupku. Všichni hráči mimo kopajícího stojí za úrovní míče, nepadne-li gól, hra pokračuje.
 • Platí zákaz skluzů - za skluz při, kterém hráč zasáhne soupeře (i když zasáhne prvně či souběžně míč) následuje faul
 • Penalta se zahrává ze šesti metrů.
 • Za zvláště hrubé porušení pravidel (např. hrubý nebo úmyslný faul, urážka rozhodčího či soupeře) je hráč vyloučen do konce zápasu a družstvo hraje dvě minuty v oslabení, pokud v oslabení inkasuje, může ihned nastoupit jiný hráč, vyloučený hráč musí odejít do šaten. V případě udělení červené karty po dvou žlutých kartách, může hráč v dalším utkání nastoupit. V případě udělení červené karty rovnou, hráč v dalším utkání nastoupit nemůže. Tresty se přenášejí do dalších turnajů.
 • Malá domů a hra brankáře - po autu brankář rozehrává míč rukou (platí pravidlo čtyř sekund), přičemž míč může vyhodit i za polovinu hřiště, malá domů je povolena bez omezení, ale brankář nesmí již chytit míč rukou.


Pravidla PPO FUTSALOVÁ LIGA SVČ - starší

Hřiště: 

Ideální rozměry 20x40 metrů, min. 13x24 metrů.

Míč: 

futsalový se sníženým odskokem.

Branky: 

Házenkářské, tzn. o rozměrech 3x2 metry.

Hrací čas

2x20 minut hrubého času

Rozhodčí: 

licencovaní z OFS Znojmo

Počet hráčů: 

4+1 (musí nastoupit na začátku utkání, v průběhu utkání může klesnout až na 2+1, klesne-li dále je utkání ukončeno), soupiska na soutěž je neomezena, k utkání může nastoupit maximálně 12 hráčů, platí letmé (hokejové) střídání všech hráčů (včetně brankáře) v zóně prostřídání (=5m od středové čáry hřiště na každou stranu). Hráči se střídají pouze v této zóně. Až po opuštění hřiště hráče střídaného smí střídající hráč vstoupit na hrací plochu. Na každý zápas je trenér, učitel povinen odevzdat soupisku se zápisem střelců branek.

Další ustanovení:

 • Pro veškeré rozehrání platí pravidlo 4 sekund, pokud rozehrávající překročí limit, rozehrává soupeř, při rozehrání musí stát soupeř min. 5 m od míče.
 • Rohy i auty se rozehrávají nohou, míč musí stát přesně na čáře a hráč musí stát oběma nohama
 • mimo hřiště.
 • Akumulované fauly - v každém poločasu se sčítají a evidují fauly, v případě, že jedno z družstev nasbírá pět faulů, za každý další proti němu kope trestný kop bez zdi a to ze vzdálenosti 10 metrů od brankové čáry nebo místa přestupku. Všichni hráči mimo kopajícího stojí za úrovní míče, nepadne-li gól, hra pokračuje.
 • Platí zákaz skluzů - za skluz při, kterém hráč zasáhne soupeře (i když zasáhne prvně či souběžně míč) následuje faul
 • Penalta se zahrává ze šesti metrů.
 • Za zvláště hrubé porušení pravidel (např. hrubý nebo úmyslný faul, urážka rozhodčího či soupeře) je hráč vyloučen do konce zápasu a družstvo hraje dvě minuty v oslabení, pokud v oslabení inkasuje, může ihned nastoupit jiný hráč, vyloučený hráč musí odejít do šaten. V případě udělení červené karty po dvou žlutých kartách, může hráč v dalším utkání nastoupit. V případě udělení červené karty rovnou, hráč v dalším utkání nastoupit nemůže. Tresty se přenášejí do dalších zápasů a turnajů.
 • Malá domů a hra brankáře - po autu brankář rozehrává míč rukou (platí pravidlo čtyř sekund), přičemž míč může vyhodit i za polovinu hřiště, při malé domů nesmí nikdy hrát rukou, na vlastní polovině nesmí brankář držet míč déle než čtyři sekundy a na vlastní polovině platí zákaz dvojího hraní brankáře, tzn. že brankáři spoluhráči nemohou nahrát na nohu míč 2x po sobě (ruší se pouze dotykem soupeře) - na soupeřově polovině brankáři mohou spoluhráči přihrávat libovolně.