Novinky 

Aktuality z dění futsalové ligy

Vítězem prvního ročníku PPO futsalové ligy SVČ Znojmo se stala ZŠ JUDr. Josefa Mareše a ZŠ Mládeže

V rámci akce "Diamantbraní", které Středisko volného času Znojmo každoročně pořádá, se uskutečnil finálový den "PPO futsalové ligy SVČ Znojmo". Nový projekt, který ve vzájemné spolupráci připravila společnosti PPO GROUP CZ, s. r. o. a SVČ Znojmo, byl pro letošní rok zakončen v sobotu 21. 5. 2022.

Po zápasech v základní části si v kategorii starších i mladších zajistily účast v semifinále shodně tyto školy: ZŠ Mládeže, ZŠ JUDr. Josefa Mareše, ZŠ Pražská a ZŠ náměstí Republiky.

Závěrečný sobotní turnaj začal semifinálovými zápasy v mladší kategorii. Hned úvodní utkání přineslo velké drama. Po výsledku 1:1 rozhodly až pokutové kopy, v nichž "Republika" udolala "Mládežku". Druhé semifinále bylo jasně v režii "Marešky", která jednoznačným poměrem 8:3 přehrála "Pražskou".

Stejní soupeři se postavili proti sobě i v semifinále starší kategorie. Zatímco hráči ZŠ Mládeže vrátili porážku konkurentům ze ZŠ náměstí Republiky i s úroky (výsledek 9:4), ZŠ JUDr. Josefa Mareše znovu přetlačila kluky ze ZŠ Pražská. Druhé utkání o postup do finále musely po remíze 5:5 znovu rozhodnout až pokutové kopy.

Zápasy o medaile odstartoval souboj o bronz v mladší kategorii. "Mládežka" si alespoň trochu spravila chuť po semifinálové porážce a vítězstvím 6:2 nad "Pražskou" si zajistila stupně vítězů.

V bojovném a emocemi nabitém utkání "Republiky" s "Pražskou" byli nakonec úspěšnější hráči ze ZŠ náměstí Republiky a po výhře 4:2 získali bronzovou medaili ve starší kategorii.

Finále mladší kategorie bylo dramatické až do poslední sekundy. Hubené jednobrankové vedení nedokázali hráči "Republiky" uhájit a ZŠ JUDr. Josefa Mareše se nakonec po těsném vítězství 2:1 mohla radovat ze zlatých medailí a nádherného putovního poháru.

Ve finále starší kategorie nepřipustila žádné drama favorizovaná "Mládežka" a po precizním výkonu proti "Marešce" ukořistila po výsledku 10:2 titul.

Hned po ukončení posledního utkání se všichni hráči i s trenéry přemístili k hlavní tribuně, která sloužila pro vystoupení v rámci akce Diamantbraní. Za účasti organizátorů ligy si všichni medailisté užili slavnostní vyhlášení a závěrečný ceremoniál, kdy ceny vítězným týmům předávaly Marcela Knobová jednatelka firmy PPO, Hana Bílková ředitelka SVČ a Jakub Malačka starosta města Znojma.

Všem týmům děkujeme za účast v PPO futsalové lize SVČ Znojmo a zároveň se těšíme na další ročník, který se rozroste o okresní základní školy. Během měsíce června začínáme přijímat přihlášky od základních škol okresu Znojmo. Více na www.ppofutsal.cz

Individuální ocenění hráčů za finálový den:

Nejlepší střelec mladší kategorie - PHAM DAN - 4 branky

Nejlepší střelec starší kategorie - MATAJS DOMINIK - 7 branek

Nejužitečnější hráč mladší kategorie - VYORÁLEK ROBIN - ZŠ JUDr. Josefa Mareše

Nejužitečnější hráč starší kategorie - PRYCL FILIP - ZŠ náměstí Republiky

Nejlepší brankář mladší kategorie - ŠTĚPÁN VOJTĚCH - ZŠ náměstí Republiky

Nejlepší brankář starší kategorie - NAHODIL ONDŘEJ - ZŠ Mládeže


Do finále postupují tyto školy

Z mladší kategorie

Ze starší kategorie


Hrály se zápasy o postup do finálového dne PPO futsalové ligy SVČ Znojmo

Ve čtvrtek 12. 5. se hrály zápasy o postup do finálového dne PPO futsalové ligy SVČ Znojmo. V prvním zápase se utkala ZŠ nám. Republiky proti ZŠ Prokopa Diviše Přímětice. Již od samého začátku utkání bylo znát, že oba týmy hrají opatrně, přeci jen šlo o účast ve finále. Postupem času ale zápas začínal nabírat na obrátkách. Ze hry více vytěžila ZŠ nám. Republiky. Vybudovala si svými četnými střelami dvoubrankový náskok ke konci zápasu a postup už jim klepal na branku. Přímětice se však nevzdávaly tak snadno a bojovaly jako lvi. Jejich útočná hra vedla ke snížení skóre. Rozdíl se jim podařilo dotáhnout na jednobrankové manko. Až do konce utkání se hráči ze ZŠ nám. Republiky strachovali o vítězství a závěrečný nápor Přímětic se jim podařilo ubránit a zaslouženě postoupili do finále. Vzájemný zápas obou škol tedy skončil za stavu 5:4 pro nám. Republiky.

Střelecky se prosadili tito hráči ze ZŠ nám. Republiky: Jakub Jordán - 3 branky, Filip Prycl - 2 branky, a ze ZŠ Prokopa Diviše: Tomáš Susko, Milan Hlávka, Jakub Kaláb, Tomáš Hájek.

Ocenění pro nejlepší hráče putuje za Jakubem Jordánem ze ZŠ nám. Republiky a za Milanem Hlávkou ze ZŠ Prokopa Diviše.

ZŠ Pražská vs. ZŠ Václavské náměstí 5:0 (kontumačně).

ROZHOVORY S NEJLEPŠÍMI HRÁČI

Milan Hlávka - ZŠ Prokopa Diviše Přímětice

Milane, jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Dnešní utkání jsme hráli dobře i soupeř hrál dobře. Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme na ně, ale výbornej zápas to dneska byl.


Mně se strašně líbil dnešní zápas, doopravdy to bylo vyrovnaný. A co si myslíš, že rozhodlo ve váš neprospěch?

No měli jsme proměňovat více šancí, kterých jsme měli hodně, ale neproměnili jsme je. Taky jsme tam toho hodně pokazili, ale nevadí.


Jak bys zhodnotil celou futsalovou ligu?

Hodně se mi líbila. Jsem rád, že se to udělalo tady takhle, jakože školy proti školám.


Mrzí vás, že nebudete ve finále?

No trošku nás to mrzí. Mohli jsme se víc snažit. Ale jsme rádi, že jsme aspoň vyhráli pár zápasů.


A příští rok se zúčastníte?

Když budeme moct, tak nejspíš jo.


Jakub Jordán - ZŠ nám. Republiky

Kubo, ty si dal 3 branky, jak bys je popsal?

Bylo to těžký, ale když byla šance, tak ten gól padl a myslím, že všichni hráli dobře. Byl to těžkej soupeř, minule nás vlastně porazili, ale dali jsme jim odvetu, takže jsem spokojenej.


Krásně si to zhodnotil, co ještě z tvého hlediska rozhodlo?

Asi jsme měli prostě víc štěstí. Oba týmy na tom byly dobře, ale my jsme proměňovali šance. Oni měli taky dost šancí, ale některý neproměnili a my jsme proměnili skoro všechny.


Jaký máte teď plány? Postoupili jste do finálového dne, který bude v sobotu 21. 5. při akci Diamantbraní a bude tady celkem dost lidí? Jaké máte šance nebo jak se na to připravujete?

Vždycky je šance vyhrát a my chceme vyhrát, takže se budeme snažit, abychom to dali.


Chtěl bys něco vzkázat divákům nebo pozvat fanoušky, žáky, učitele, ředitele,...?

No tak čím víc fanoušků, tím to bude lepší. Ať přijdou každý, kdo může.


Letos je připravená taková novinka, protože finálové zápasy se budou streamovat přes internet a následně se budou promítat na velkoplošné obrazovce. Budeš hrát před takovým televizním přenosem poprvé?

Jo, bude to pro nás výzva a samozřejmě se těšíme. 


Kdo postoupil do finále a kdo se o zbylá dvě místa ještě porve ?

Ze starší kategorie si účast na finálovém dni a přímý postup do semifinále vybojovala ZŠ Mládeže a ZŠ JUDr. Josefa Mareše. O další dvě postupová místa si ve čtvrtek 12. 5. zahraje ZŠ Pražská proti ZŠ Václavské náměstí a ZŠ Prokopa Diviše z Přímětic proti ZŠ náměstí Republiky.

V mladší kategorii postupují do závěrečného finále všechny čtyři celky základní skupiny. Vítězem skupiny se stala ZŠ náměstí Republiky, druhé místo pouze kvůli horšímu vzájemnému zápasu obsadila ZŠ Pražská. O třetím místu také rozhodoval vzájemný zápas a díky němu se ZŠ JUDr. Josefa Mareše dostala před ZŠ Mládeže.


PPO futsalová liga SVČ Znojmo uzavřela základní skupiny

ZŠ Přímětice - ZŠ Václavské nám. 1:2

Ve čtvrtek 5. 5. byla posledním zápasem ve starší kategorii uzavřena základní skupina PPO futsalové ligy SVČ Znojmo. Ve velmi vyrovnaném utkání se nakonec z prvního vítězství v lize radovala ZŠ Václavské náměstí, která po bojovném výkonu porazila ZŠ Prokopa Diviše z Přímětic.

V prvním poločase byl "Václavák" nebezpečnějším týmem, ale své příležitosti nedokázal přesně zakončit. Hráči Přímětic se dostávali do hry pozvolna, ale byli to právě oni, kteří jako první zlomili bezbrankový stav a zásluhou Tomáše Hájka šli do vedení. To jim vydrželo pouze pár sekund, protože soupeř dokázal ze své převahy vytěžit brzké vyrovnání, když se prosadil Tobias Král.

Druhý poločas se hra zklidnila a soupeři se soustředili na to, aby neudělali zbytečnou chybu, která by mohla zápas rozhodnout. Jednu takovou nakonec udělaly Přímětice a Robin Biháry rozhodl o tom, že ze zápasu sebere všechny body ZŠ Václavské náměstí.

Nejlepším hráčem vítězného týmu se stal střelec první branky Tobias Král. Za Přímětice převzal cenu pro nejlepšího hráče utkání Gan Hong Zhe.

Rozhovory s nejlepšími hráči

Tobias Král - ZŠ Václavské náměstí

Tobiasi, dnes se hrál poslední zápas základní skupiny a vy jste získali konečně první body. Co na to říkáš?

Tentokrát jsme hráli dobře. Všichni jsme se snažili, měli jsme dobrého brankáře, a to chytal bez rukavic. 


Jak jste spokojení s koncovkou? Měli jste spoustu šancí, které jste neproměnili. Mohli jste jít do vedení mnohem dříve.

To je pravda. Jsme rádi, že tam nakonec něco spadlo a jsme rádi, že jsme konečně vyhráli.


Čeká vás teď zápas o postup do finálového dne, budete hrát se ZŠ Pražská. Věříte si na ni?

Dá se říct, že jo. Trénujeme a budeme se snažit. Může vyhrát kdokoli. Věřím, že máme šanci se dostat do finálového dne.


Gan Hong Zhe - ZŠ Přímětice

Jak hodnotíš dnešní výsledek?

Dnes to nebylo moc dobré. Měli jsme dost šancí, mohli jsme vyhrát, ale kvůli té chybě jsme nakonec prohráli.


Zaskočili vás kluci z "Václaváku" svým dnešním výkonem?

To ani ne. Čekali jsme takový průběh. Škoda, že jsme nedokázali alespoň vyrovnat a remízovat.


V tomto zápase šlo i o to, proti komu nakonec nastoupíte do boje o semifinále. Po dnešní porážce narazíte na "Republiku". Věříte si na ni?

Minule jsme vyhráli, tak proč ne i tentokrát?


FINÁLOVÝ TURNAJ SE BLÍŽÍ

Který z týmů si odnese s sebou do školy putovní pohár pro výherce PPO FUTSALOVÉ LIGY. To se dozvíme na závěrečném turnaji, který je součástí DIAMANTBRANÍ. 


Zápasy obou kategorií mezi ZŠ Mládeže a ZŠ Mareše

Další kolo futsalové ligy přineslo vyrovnaný zápas Základní školy Judr. J. Mareše proti Základní škole Mládeže. Přestože se "Mládežka" dostala do vedení, měla " Mareška" více brankových příležitostí a nad svým soupeřem měla dokonce mírnou převahu, kterou předvedla vyrovnáním hlavičkou po krásně zahraném rohu a své vedení navýšila na konečných 3:1. Branky za vítězný tým ZŠ JUDr. J. Mareše vstřelili Střecha, Vyorálek a Brzobohatý. Za ZŠ Mládeže byl Severa jediným střelcem branky.

Starší kategorie futsalové ligy nabídla zápas dvou vedoucích týmů tabulky. Hned z úvodu bylo utkání vyrovnané a k vidění byly vidět krásné souhry bez žádných větších příležitostí. "Mládežka " přeci jenom měla v průběhu zápasu více ze hry a začala své kombinační akce více zakončovat. Zápas skončil vítězně pro ZŠ Mládeže s výsledkem 4:1. Úspěšnými střelci za tým ZŠ Mládeže byli Műller (2x), Himal a Schwarz. Za ZŠ JUDr. J. Mareše vstřelil jedinou branku Železný.

Vyhlášení nejlepších hráčů přineslo tato jména - Jan Alexa ze ZŠ Mládeže a Tomáš Střecha ze JUDr.J. Mareše. Ze starší kategorie byli nejlepšími hráči vyhlášeni David Železný ze ZŠ JUDr. J. Mareše a Petr Čížek ze ZŠ Mládeže

Rozhovory s nejlepšími hráči

Mladší kategorie

Jan Alexa - ZŠ Mládeže

Honzo, jak bys zhodnotil ze své pozice brankáře dnešní zápas?

No, dobrý. Akorát, jak jsme dali ten gól, tak jsem si myslel, že už vyhrajeme. Pak mi dali ty 3 branky, tak už jsem byl nervózní. Ale já si myslím, že to bylo dobrý a těším se do příštího kola.


Jak se ti dneska chytalo?

No dobře, ale někdy se mi to tam trošku nepodařilo, ale jinak dobrý. Takže celkem dobře se mi chytalo.


Ty vlastně chytáš za 1. SC Znojmo, jak bys srovnal futsalovou ligu a zápasy na trávě?

No, je to jinačí, protože když spadneš, tak tady tě to víc bolí a na trávě tě to jako nebolí. Můžeš se tady třeba odřít a tam úplně ne.


Šlo vidět, že si s tebou kluci dávali hodně nahrávky do nohy. Ty to takhle trénuješ, nebo si někdy i zahraješ i jako třeba útočník?

Jakože mně se to střídá, někdy hraju a někdy chytám. Ale teďka spíše hraju, ale i chytám. Takže vlastně oboje.


A jaké jsou plány do vašeho finálového dne, který bude 21.5 v sobotu při akci Diamantbraní?

No to já úplně nevím. Prostě se těšíme a budeme se snažit vyhrát.


Tomáš Střecha - ZŠ Judr. Mareše

Tomáši, ty jsi byl dneska nejlepším hráčem "Marešky". Na jakém postu jsi hrál?

No já jsem hrál jenom v obraně.


A jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Jako dobrý, akorát když "Mládežka" dala gól, tak jsem byl trošku nervózní, že už to nedáme. Potom, dal náš spoluhráč ten gól, tak jsem byl už takovej v klidu. A jak jsem dal gól, tak už jsem nebyl nervózní. Potom dal náš spoluhráč třetí gól, tak už jsem byl úplně v klidu.


Jak bys popsal svoji branku?

Skoro jako Patrik Schick.


A jaké jsou vaše cíle do finálového dne, který bude v sobotu 21.5?

Hmm... Nevím. Byli bychom rádi, kdybychom to vyhráli.

Starší kategorie

David Železný - ZŠ Judr. Mareše

Ty jsi byl jediný střelec vašeho týmu, jak bys zhodnotil svou trefu?

No, nahrál mi spoluhráč úplně suprově a dal jsem to gólmanovi pod nohy a trefil jsem se.


Co se stalo, že jste dneska prohráli?

Nepadaly nám tam moc šance, břevno jsme dali, neměli jsme moc těch šancí a útočníci z "mládežky" na nás furt útočili a chodili třeba 3 sami na bránu.


Proč jste nedali víc branek, když jste tam ty šance měli?

No, nepřálo nám to štěstí , prostě smůla. Kdybychom ty šance dali, tak by jsme mohli i vyhrát, ale nestalo se.


Těšíte se na finálový den 21.5 a chtěl bys něco vzkázat divákům nebo fanouškům a pozvat je na tu akci?

Samozřejmě se těším na ten turnaj, nevím, jak na tom náš tým bude, protože v sobotu mají někteří kluci zápasy, tak uvidíme. A divákům bych chtěl vzkázat, ať se přijdou podívat a ať vyhraje ten nejlepší.


Petr Čížek - ZŠ Mládeže

Peťo, jak bys zhodnotil dnešní zápas?

No byl to super zápas. Kluci běhali, bylo hodně střel, nějaký jsme neproměnili, ale vyhráli jsme a to už se nikdo na ty neproměněný šance neptá. Jen ten rozhodčí tam mohl něco připísknout, nějaký ty faulíčky, penalty, ale nevadí, vyhráli jsme a to je základ.


Když si teďka zmínil výkon rozhodčího, on tady píská všechny utkání, ale myslím si, že udržel utkání v pohodě ?

No, udržel, ale nějakej ten faul přehlídl stoprocentně. Ale zas nemůže vidět všechno, že jo.


S tím souhlasím. Asi budete na prvním místě a postoupíte přímo do finále. Jaké jsou vaše plány, nebo těšíte se na finále?

Stoprocentně se těšíme, ale nebudu nic říkat, ale stoprocentně nejdeme pro prohru, ale pro vítězství. Budeme držet pohár nad hlavou.


Tak to vám přeju, protože vyhlašování PPO futsalové ligy bude přímo na "stagi" v Horním parku a zápasy se budou "streamovat" na velkoplošnou obrazovku. Bude to velká show a zážitek pro vás. Ještě bych se zeptal, jak se ti dneska hrálo?

Hmm... Hrálo se mi dobře, kluci byli fantastičtí z našeho týmu, dávali mi balóny. Jen jsem mohl taky dát gól, ale chyby se "stávaj". Nemůžeme být dokonalí.


No byls nejlepším hráčem a přitom si branku nedal. Tak proč tě vyhodnotili jako nejlepšího hráče?

Já si myslím, že ty dvě asistence hrály roli a není hlavní, kdo dal gól, ale hlavní je celý tým. Jeden hráč neudělá nic bez celého týmu.


Ještě chtěl bys něco vzkázat lidem nebo pozvat je na finálový den?

Stoprocentně budu rád, když se lidi přijdou podívat a budou fandit "Mládežce".


Zápasy starší kategorie mezi ZŠ nám. Republiky vs ZŠ Václavské nám. a ZŠ Přímětice vs ZŠ Pražská

V prvním zápase se utkala základní škola Václavské náměstí se základní školou náměstí Republiky. "Republika" vstupovala do zápasu, jako mírný favorit. Překvapením proto bylo jejich herní a střelecké trápení. Mohl za to zlepšený výkon " Václaváku", který soupeři nic nedaroval. Hrál se velice vyrovnaný zápas, kdy přece jenom nakonec rozhodla větší herní kvalita hráčů na straně ZŠ nám. Republiky. Výsledek tedy zní 6:4 pro ZŠ nám. Republiky. Branky za vítězný tým vstřelili: Škubal 2x, Vystrčil 2x, Sýkora a Konvalina. Za ZŠ Václavské nám. byli úspěšní dva dvougóloví střelci Vincour a Skoupý.

Ve druhém zápase na sebe narazili hráči ze ZŠ Přímětice proti hráčům ze ZŠ Pražská. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. "Pražská" se snažila dobývat obranu Přímětic. Hráči z Přímětic hráli převážně na rychlé brejky se zabezpečenou obranu, kterou dobře dirigoval a podržel jejich brankař. Tato sázka na jistotu se jim vyplatila a po dobře zvládnutém taktickém výkonu překvapivě porazili "Pražskou" 3:1. Branky za tým ZŠ Přímětice vstřelili Hájek, Hlávka a Vocílka. Za ZŠ Pražská vstřelil branku Raška.

Vyhlášení nejlepších hráčů přineslo tato jména - Josef Skoupý ze ZŠ Václavské náměstí, Jan Vystrčil ze ZŠ nám. Republiky, Tomáš Susko ze ZŠ Přímětice a Marek Voldřich ze ZŠ Pražská.

Rozhovory s nejlepšími hráči

Josef Skoupý - ZŠ Václavské nám.

Pepo, jak bys zhodnotil dnešní prohraný zápas?

No tak zápas byl hodně vyrovnaný. Škoda, že jsme ty šance více neproměňovali, protože to mohla být výhra. Škoda, že nám tam obrana propustila pár balónů. Škoda no, mohla to být výhra.


Z vaší strany to byl asi nejlepší zápas, co jste tady zahráli. Souhlasíš s tím? A čím to bylo?

Ano, souhlasím s tím. Asi jsme se více sehráli. Řekli jsme si už ve škole, že musíme hrát takhle a tahle. Vlastně, jak to máme hrát a kdo má co hrát. No a dodržovali jsme to.


Jde vidět, že vaše herní výkony se zlepšují. Jaký je váš cíl pro další zápasy?

Rozhodně ty chyby, co jsme udělali v tomto zápase, tak neopakovat v dalším zápase. A chtěli bychom aspoň jednu výhru.


Jan Vystrčil - ZŠ nám. Republiky

Honzo, dnešní zápas byl z vaší strany takový nervózní. Bylo to tím, že se byl na vás podívat váš zástupce ředitele ze školy nebo čím to bylo?

Spíš právě povzbudilo, protože nestává se tak často, že se na nás někdo přijde podívat. Bylo to hlavně tím, že jsme si mysleli, že to bude trošičku lehčí. Byl to celkem vyrovnaný souboj, ale naštěstí jsme to zvládli, no.


Jak bys tedy zhodnotil dnešní celkové utkání?

Tak byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme tam hodně šancí a oni taky měli hodně šancí. Hlavně jsme neproměňovali šance a jinak to byl dobrý zápas.


Myslíš si, že rozhodli brankáři nebo střelci?

Myslím, že to bylo spíš tím, jak ten tým spolu zvládl komunikovat, nahrávat si. Snažili jsme se být hodně před bránou a vlastně trefit tu bránu než abychom to vykopli někam vedle. Takže jsme hráli týmově a rozuměli si.

Tomáš Susko - ZŠ Přímětice

Tomáši, jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Za mě dobrý, dobře odehraný zápas. Bylo nás sice míň, ale krásná výhra.


Ty a brankář jste podle mě byli nejlepšími hráči. Dobře jste si to tam vzadu dirigovali a vlastně i takticky zvládli. Ty sám hraješ fotbal?

Já hraju fotbal za Přímětice.


To šlo poznat. Jak bys zhodnotil celkově dnešní zápas?

Pro nás to byl celkem těžký zápas, protože fakt nás bylo málo. Museli jsme to hodně uběhat a ne všichni mají v pohodě nohy. Nohy bolely. Za mě po téhle stránce jsme to krásně uhráli. Hezky jsme si tam "ťukali", takže za mě dobrý.


Bylo to hodně náročný hrát takhle v málo lidech?

Bylo to strašně náročný, fakt dost.


Dobře, ty jsi vlastně hrál obránce. Hraješ ho standartně nebo jenom kvůli dnešnímu zápasu, kde vás bylo málo?

Já hraju normálně "střeďáka", ale mám zkušenost s obranou, celkem dost velkou, proto jsem šel dneska dozadu.


Marek Voldřich - ZŠ Pražská

Marku, jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Podcenili jsme to od začátku, kdybychom nastoupili na začátku jinak, tak by to bylo lepší. A měli jsme nějaký změny ve formaci a to je tak jediný co bych vytknul.


Myslím si, že dneska to byl z vaší strany nejhorší výkon. Bylo to tím, že oni hráli v menším počtu a vy jste přestali běhat?

No, jak říkám, podcenili jsme to. Čekali jsme, že to neuběhají a prostě jsme to podcenili, no.


Teď taková otázka na "tělo". Proč jste neběhali víc?

Nevím, potom už jsme se snažili, ale už to bylo takový otrávený celý. Dneska to nevyšlo no.


Opravdu dneska ten zápas z vaší strany nebyl nejlepší, ale i přesto byli tam rozdílový hráči a asi ty rozdílový hráči byli víc na straně Přímětic. Myslíš si, že rozhodli ti dva zadní hráči, brankář a nejlepší hráč Přímětic?

Myslím si, že určitě ano, protože rozehrávali to dobře a motali si nás tam poměrně slušně, takže tam sehráli velkou roli.


Ty sám hraješ taky fotbal?

Ne, ne, já jsem hokejista.


Tak na hokejisty bych řekl, že jsi předvedl dobrý výkon. Jaké jsou vaše cíle?

No, cíle jsou vyhrát to.


Zápasy obou kategorií mezi ZŠ Mládeže a ZŠ Pražská 

V mladší kategorii se hrál velice vyrovnaný zápas, kdy rozhodla kvalita střelby na straně "Pražské". Zápas probíhal v tempu a byly k vidění pěkné souhry. Do vedení se nejprve dostala "Mládežka". Poté se skóre otočilo na druhou stranu. Dobré výkony předvedli i oba brankáři a zápasu by nakonec více slušela remíza. Konečný výsledek tedy zní 2:1 pro "Pražskou", která bere všechny body. Branky za vítězný tým ZŠ Pražská vstřelili: Železný, Novák. Za ZŠ Mládeže vstřelil jedinou branku Demjanovič.

Ve starší kategorii se hrál velice důrazný a vyrovnaný zápas. Od začátku utkání byla ve vedení "Pražská". Brankáři se předháněli v dobrých zákrocích. Hrál se důrazný a kvalitní zápas, kdy nikdo nic nevypustil. V závěru utkání se "Mládežka" snažila něco s výsledkem udělat. Zpřesnila souhru i střelbu a málem se jí podařilo utkání vyrovnat. V posledních vteřinách utkání vychytal vítězství "Pražské" brankář Plhoň, který byl i poté po zásluze oceněn nejlepším hráčem ZŠ Pražská. Celkový výsledek zápasu pak byl 4:3 pro ZŠ Pražská. Branky za vítězný tým vstřelili Raška, Voldřich, Veselý a Stibůrek. Za ZŠ Mládeže vstřelili branku 2x Výplach a Müller.

Vyhlášení nejlepších hráčů v mladší kategorii přineslo tato jména - Dominik Železný ze ZŠ Pražská, který svoji cenu věnoval svému spoluhráči Tobiáši Habrovi. "Za mě si Tobiáš dnešní cenu zasloužil víc než já," dodal Dominik Železný. Ze ZŠ Mládeže byl oceněn jediný střelec Tobiáš Demjanovič. Ze starší kategorie byli nejlepšími hráči vyhlášeni gólman Jan Plhoň ze ZŠ Pražská a dvougólový střelec Radim Výplach ze ZŠ Mládeže.

Rozhovory s nejlepšími hráči

Mladší kategorie:

Tobiáš Habr - ZŠ Pražská

Tobiáši, vím, že rád hraješ na Playstationu. Kterou hru hraješ nejraději?

Asi Rocket League nebo Fortnite.


Dobře. Teď se vrátíme zpět k zápasu. Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Tak, byl dobrý. Vlastně proti nám hrál soupeř stejně jak my. Byl to hodně vyrovnaný zápas.


Co rozhodlo, že jste vyhráli?

Asi že Domča dal ten poslední gól a hráli jsme, jak se má. My jsme si přihrávali a tak.


Dnešní zápas se mi hodně líbil, jak si to viděl se šancemi na vítězství?

Byly malé, góly byly dva a v druhým poločase jsme už jenom bránili.


A jak to vidíš se šancemi na vítězství v celé soutěži?

Byli bysme za to rádi, ale nevíme.

Tobiáš Demjanovič - ZŠ Mládeže


Dneska jste prohráli. Jak vidíš dnešní porážku ze své strany?

Bylo to smutný, byl to dobrý zápas a asi se nachystáme na další.


Nic není ztraceného a budete bojovat dál. Jaké jsou plány ZŠ Mládeže?

Tak určitě bychom chtěli vyhrát tu ligu a možná ji i vyhrajem.


Jak bys zhodnotil celkový výkon tvůj a tvých spoluhráčů?

Podle mě to bylo dobrý, ale asi měli více štěstí.


Šance se tam přelévaly z jedné strany na druhou. Kdo myslíš, že rozhodl, brankáři nebo střelci?

Možná po jejich gólu jsme se asi zhroutili a už to nešlo.


Měli jste ale velkou šanci a šli jste 3 na jednoho, mohli jste vyrovnat nebo dokonce i vyhrát.

Mohli no, ale bohužel se to nestalo.

starší kategorie:

Radim Výplach - ZŠ Mládeže


Radime, kolikáťák jsi?

Sedmák.


Dneska si hrál spíše proti deváťákům, jak se ti hrálo?

Byli větší, tím pádem to byl těžký zápas, těžko se hrálo.


Ty jsi dal 2 branky, jak bys je popsal?

Štěstím, bylo to štěstí.


Vy jste to hráli hlavně souhrou, dostávali jste se přes větší kluky vlastně s přihrávkou na jeden dotek. Tak padly i ty dvě branky?

Jedna byla chybou gólmana, když špatně rozehrál a druhá byl z přímáku.


Jak bys zhodnotil dnešní hru?

Tím, že to bylo sedmáci proti deváťákům, tak se těžko hrálo. Nebylo to vyrovnaný.


Jaké máte cíle pro příští zápasy?

Nevím, vyhrát a dostat se do finále.


Jan Plhoň - ZŠ Pražská

Jak se ti dneska chytalo?

Byl to hodně vyhecovanej zápas a hráli jsme proti hodně vyrovnanýmu týmu, i když tam měli mladší kluky, tak klobouk dolů před nima, že uznali tu naši výhru a pogratulovali nám.


Doopravdy, výsledek stál na tom, že jsi chytil jejich důležité šance, protože už to bylo vyloženě o tom jeden na jednoho a ty jsi tam výborně zachytal. Jak bys viděl ty jejich šance a tvoje zákroky?

Já jsem byl na to nahecovanej, takže jsem chtěl vyhrát tu nejlepší cenu a chtěli jsme vyhrát i týmově.


Koukám, že máš na dresu 1. SC Znojmo, takže ty chytáš za SC a pravděpodobně si hrál i proti svým spoluhráčům?

Ano, ano, hrál jsem jak proti mladším, tak proti mému ročníku.


Jak bys zhodnotil vaše vyhecované utkání?

No tak občas zákroky od našich byly surový, ale tohle je fotbal. Fotbal je kontaktní sport.


Jaký jsou vaše šance a cíle na postup do finále?

Doufáme, že vyhrajeme. Bylo by to dobrý, protože v týmu máme většinu hokejistů, tak by bylo super, kdybychom vyhráli proti většině fotbalistů.


Zápasy starší kategorie mezi ZŠ Václavské nám. vs ZŠ JUDr. J. Mareše a ZŠ Přímětice vs ZŠ nám. Republiky

Rozhovory s nejlepšími hráči

Jan Alexa - ZŠ Mládeže

Honzo, jak bys zhodnotil ze své pozice brankáře dnešní zápas?

No, dobrý. Akorát, jak jsme dali ten gól, tak jsem si myslel, že už vyhrajeme. Pak mi dali ty 3 branky, tak už jsem byl nervózní. Ale já si myslím, že to bylo dobrý a těším se do příštího kola.

Jak se ti dneska chytalo?

No dobře, ale někdy se mi to tam trošku nepodařilo, ale jinak dobrý. Takže celkem dobře se mi chytalo.

Ty vlastně chytáš za 1. SC Znojmo, jak bys srovnal futsalovou ligu a zápasy na trávě?

No, je to jinačí, protože když spadneš, tak tady tě to víc bolí a na trávě tě to jako nebolí. Můžeš se tady třeba odřít a tam úplně ne.

Šlo vidět, že si s tebou kluci dávali hodně nahrávky do nohy. Ty to takhle trénuješ, nebo si někdy i zahraješ i jako třeba útočník?

Jakože mně se to střídá, někdy hraju a někdy chytám. Ale teďka spíše hraju, ale i chytám. Takže vlastně oboje.

A jaké jsou plány do vašeho finálového dne, který bude 21.5 v sobotu při akci Diamantbraní?

No to já úplně nevím. Prostě se těšíme a budeme se snažit vyhrát.

Tomáš Střecha - ZŠ Judr. Mareše

Tomáši, ty jsi byl dneska nejlepším hráčem "Marešky". Na jakém postu jsi hrál?

No já jsem hrál jenom v obraně.

A jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Jako dobrý, akorát když "Mládežka" dala gól, tak jsem byl trošku nervózní, že už to nedáme. Potom, dal náš spoluhráč ten gól, tak jsem byl už takovej v klidu. A jak jsem dal gól, tak už jsem nebyl nervózní. Potom dal náš spoluhráč třetí gól, tak už jsem byl úplně v klidu.

Jak bys popsal svoji branku?

Skoro jako Patrik Schick.

A jaké jsou vaše cíle do finálového dne, který bude v sobotu 21.5?

Hmm... Nevím. Byli bychom rádi, kdybychom to vyhráli.

David Železný - ZŠ Judr. Mareše

Ty jsi byl jediný střelec vašeho týmu, jak bys zhodnotil svou trefu?

No, nahrál mi spoluhráč úplně suprově a dal jsem to gólmanovi pod nohy a trefil jsem se.

Co se stalo, že jste dneska prohráli?

Nepadaly nám tam moc šance, břevno jsme dali, neměli jsme moc těch šancí a útočníci z "mládežky" na nás furt útočili a chodili třeba 3 sami na bránu.

Proč jste nedali víc branek, když jste tam ty šance měli?

No, nepřálo nám to štěstí , prostě smůla. Kdybychom ty šance dali, tak by jsme mohli i vyhrát, ale nestalo se.

Těšíte se na finálový den 21.5 a chtěl bys něco vzkázat divákům nebo fanouškům a pozvat je na tu akci?

Samozřejmě se těším na ten turnaj, nevím, jak na tom náš tým bude, protože v sobotu mají někteří kluci zápasy, tak uvidíme. A divákům bych chtěl vzkázat, ať se přijdou podívat a ať vyhraje ten nejlepší.

Petr Čížek - ZŠ Mládeže

Peťo, jak bys zhodnotil dnešní zápas?

No byl to super zápas. Kluci běhali, bylo hodně střel, nějaký jsme neproměnili, ale vyhráli jsme a to už se nikdo na ty neproměněný šance neptá. Jen ten rozhodčí tam mohl něco připísknout, nějaký ty faulíčky, penalty, ale nevadí, vyhráli jsme a to je základ.

Když si teďka zmínil výkon rozhodčího, on tady píská všechny utkání, ale myslím si, že udržel utkání v pohodě.

No, udržel, ale nějakej ten faul přehlídl stoprocentně. Ale zas nemůže vidět všechno, že jo.

S tím souhlasím. Asi budete na prvním místě a postoupíte přímo do finále. Jaké jsou vaše plány, nebo těšíte se na finále?

Stoprocentně se těšíme, ale nebudu nic říkat, ale stoprocentně nejdeme pro prohru, ale pro vítězství. Budeme držet pohár nad hlavou.

Tak to vám přeju, protože vyhlašování PPO futsalové ligy bude přímo na "stagi" v Horním parku a zápasy se budou "streamovat" na velkoplošnou obrazovku. Bude to velká show a zážitek pro vás. Ještě bych se zeptal, jak se ti dneska hrálo?

Hmm... Hrálo se mi dobře, kluci byli fantastičtí z našeho týmu, dávali mi balóny. Jen jsem mohl taky dát gól, ale chyby se "stávaj". Nemůžeme být dokonalí.

No byls nejlepším hráčem a přitom si branku nedal. Tak proč tě vyhodnotili jako nejlepšího hráče?

Já si myslím, že ty dvě asistence hrály roli a není hlavní, kdo dal gól, ale hlavní je celý tým. Jeden hráč neudělá nic bez celého týmu.

Ještě chtěl bys něco vzkázat lidem nebo pozvat je na finálový den?

Stoprocentně budu rád, když se lidi přijdou podívat a budou fandit "Mládežce".

Vyhlášení nejlepších hráčů přineslo tato jména - Ondřej Řepka ze ZŠ Václavské náměstí, Marek Brzobohatý ze ZŠ JUDr. J. Mareše, Tomáš Hájek ze ZŠ Přímětice a Lukáš Konvalina ze ZŠ nám. Republiky.

Rozhovory s nejlepšími hráči

Ondra Řepka - ZŠ Václavské náměstí

Ondro, dneska to byl kvalitní výkon z tvojí strany. Jak bys zhodnotil dnešní zápas z pohledu brankáře?

Hráli jsme dobře, ale mohli jsme hrát i líp.


Ty jsi tam měl perfektní zákrok při penaltě, když si to nadvakrát výborně vytěsnil. Jak si viděl tu penaltu?

Uměl jsem ji, protože jsme takhle stříleli i u nás v Příměticích a hlavní je, že se mám dívat na míč.


A ty chytáš v Příměticích?

Ne, já hraju obranu, ale někdy si zachytám.


Dneska šlo vidět, že máš brankařské grify a mančaft jsi několikrát podržel. Co vedlo k tomu, že jste nebyli lepší?

Spíš to naše sólování. Hodně jsme sólovali a měli si spíš nahrávat.


Marek Brzobohatý - ZŠ Judr. Mareše

Dneska to byla víceméně hra na jednu branku. Jak bys zhodnotil dnešní celý zápas?

Nebylo to špatný, hráli jsme dobře. Mohli jsme více proměňovat šance, měli jsme hodně šancí. Lítalo to 10 m od brány, takže nebylo to nejlepší.


Byl to pro vás těžký zápas?

Ani ne.


Co vlastně rozhodlo v dnešním zápase, že jste jim takhle utekli?

To asi nevím...


Teď jste pro mě favoriti futsalové ligy, protože jste zatím všechno vyhráli. Co vzkážeš soupeřům?

Tyjo, hodně štěstí a ať se vám daří.


Jak se ti líbí zápasy futsalové ligy?

Moc se mi to líbí, je to dobrý.


Vypadá to, že se dostanete do finálového dne, jaký máte cíl?

Vyhrát samozřejmě!

Vítězný tým ZŠ Mareše
Vítězný tým ZŠ Mareše

Tomáš Hájek - ZŠ Přímětice

Tomáši, kdo dal vlastně pěkný vítězný gól o to břevno?

No, to jsem byl já.


Já vím, proto se na tu otázku ptám. To si chtěl takhle pěkně o břevno?

No, takhle pěkně ne, ale ta střela byla cílená.


Doopravdy závěr byl hektický a přelévaly se útoky z jedné strany na druhou. Jak bys ze svého pohledu zhodnotil tuhle připravenou šanci?

Dobře jsme si vybojovali balón, 2 přihrávky do stran a padl gól.


Byl nervózní ten závěr?

Byl, byl.


Vy jste dneska určitě chtěli vyhrát a dostat se do finálové části. Jaký je váš cíl?

Ano chtěli jsme vyhrát. A náš cíl je, aby nás to bavilo.


Tak to je krásný cíl. Jak bys zhodnotil dnešní celý zápas?

Dle mého jsme hráli dobře, nějaký ztráty těch balónů, ale jinak myslím, že dobrý.

Vítězný tým ZŠ Přímětice
Vítězný tým ZŠ Přímětice


Lukáš Konvalina - ZŠ nám. Republiky

Dneska to byl velice vyrovnaný zápas. Co rozhodlo, že jste prohráli?

Myslím, že rozhodlo, že jsme byli nedůrazní v soubojích a ztráceli jsme hodně balóny v naší polovině.


V závěru se přelévaly útoky z jedné strany na druhou a padl gól těsně minutu a půl před koncem. Co k tomu vedlo, proč jste prohráli nakonec?

Vedlo k tomu to, že jsme ztratili balón, byl rychlej protiútok a z toho jsme dostali gól.


Myslíš, že rozhodli brankáři nebo střelci, že jste potom byli o ten gól horší?

Já myslím, že brankáře máme silnýho, takže určitě rozhodla kvalita střel soupeřů.


Zápasy obou kategorií mezi ZŠ Pražská a ZŠ nám. Republiky

Základní škola Pražská se 24. 3. 2022 utkala se základní školou náměstí Republiky. V mladší kategorii byl zápas jednoznačný. "Republika" měla od začátku utkání režii zápasu pevně ve svých rukách a zaslouženě brzy vedla. "Pražská" se snažila, ale větší kvalita hry byla na straně soupeře. Dobrý výkon předvedl brankař z Pražské, který svůj tým podržel a zároveň ho uchránil od většího debaklu. Celkové skóre se zastavilo na čísle 11:2. Branky za vítězný tým ZŠ nám. Republiky vstřelili: Čížek 4x, Brtník 4x, Vizingr, Svoboda a Miroš. Za ZŠ Pražská - Železný a Habr.

Ve starší kategorii se hrál velice zajímavý a napínavý zápas. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Byly k vidění krásné souhry, kde si nikdo nic nedovolil vypustit. V krásných zákrocích se předváděli i oba brankáři. Rozhodnutí přišlo v závěru, kdy po vyrovnávací brance "Republiky" hned po rozehrávce, minutu a půl před koncem, Pražská otočila vývoj utkání na svoji stranu v poměru 5:4. Obě družstva si zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Branky za tým ZŠ Pražská vstřelili Raška 2x, Nahodil V., Veselý a Jaskula. Za ZŠ nám. Republiky přesně mířili Škubal, Sýkora, Vala a Jordán.

Vyhlášení nejlepších hráčů přineslo tato jména - Dominik Železný ze ZŠ Pražská a Matěj Čížek ze ZŠ nám. Republiky. Ve starší kategorii pak Vojtěch Raška ze ZŠ Pražská a Jakub Škubal ze ZŠ nám. Republiky.

Rozhovory s nejlepšími hráči

Mladší kategorie:

Matěj Čížek - ZŠ nám. Republiky

Matěji, jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Já si myslím, že všichni hráli dobře, bylo to dobrý.


Co vedlo k tomu, že jste dali tolik branek a vyhráli jste takovým rozdílem?

Asi jsme si tolik nahrávali a prostě kombinace byla lepší. Víc jsme stříleli.


Ty sám hraješ fotbal nebo se věnuješ jiným sportům?

Ano hraji fotbal, teda chytám za 1. SC Znojmo.


Ty chytáš za Znojmo a tady jsi byl nejlepším střelcem družstva, to jsi měl takovou chuť do hry?

Já jsem hrál 6 let na pozici útočníka a potom jsem šel do branky, tak si něco z toho pamatuji.


Dominik Železný- ZŠ Pražská

Jak bys zhodnotil zápas? Tolik branek, jste ještě nedostali.

No minule to bylo jinačí utkání, nedokázali jsme si pohlídat hráče, kteří byli za obranou a jim stačí proměnit k tyči a byl to gól.


Zápas byl víceméně na jednu bránu a všechno jste většinou odkopávali. Z čeho si myslíš, že to pramenilo?

To odkopávání bylo, abychom vytvořili tlak na útočnou stranu.


Brankář vás hodně podržel. Jak bys zhodnotil výkon brankáře a vlastně celého družstva?

Brankář chytal nic moc, oproti minule a dneska to bylo těžký, když se hráči objevovali před brankářem a uměli to proměnit.


Jak to na vás působilo, když jste dostávali tolik branek?

Bylo to na nic, byli jsme naštvaní, že jsme dostávali tolik gólů.


Zjistil jsem, že jsi hokejista. Jak se hokejista dostane do nominace na futsalovou ligu?

Hraji teď hokej. Fotbal jsem hrával od 4 let do 9 let a hokej hraji už od 3 let. K fotbalu mě přivedl děda. Tak to nějak se seběhlo.


Starší kategorie:

Jakub Škubal - ZŠ nám. Republiky


Dneska to byl vyrovnaný zápas a rozhodovaly maličkosti. Co myslíš, že přesně rozhodlo, že jste prohráli?

Ke konci, jak jsme vyrovnali, jsme přestali bránit a nedávali jsme si dobrý nahrávky. A hlavně jsme neproměňovali šance.


Doopravdy zápas byl hodně vyrovnaný a chvíli jste i vedli. Proč jste to neudrželi?

Jak jsme navýšili těma gólama za krátkou chvíli, tak jsme si mysleli, že to máme vyhrané a přestali jsme bránit.


Bylo tam dost emocí ve hře. Přišlo mně, že jste se dost hecovali?

No šli nám dost do těla a kluci na to nebyli moc připraveni.


Jak to vidíš s vašimi šancemi s účastí ve finálovém turnaji?

Myslím si, že máme na to, to celý vyhrát.


Vojtěch Raška - ZŠ Pražská


Vojto, dnes to bylo hodně vyrovnaný, co si myslíš, že rozhodlo, že jste to nakonec otočili ve svůj prospěch?

No, tak myslím, že jsme kromě standartních situací co měl soupeř, jsme měli víc ze hry a na konci jsme byli prostě lepší a dali jsme gól.


Zápas byl dost vyrovnaný a taky vyhecovaný. ?

Zápas byl podle mě vyhecovaný z obou stran, jako byl fakt těžkej, ale vyhráli jsme.


Vypadalo to tak, že vás trenér dost zklidnil a začali jste lépe kombinovat. Co bys k tomu řekl?

Jo trenér nám říkal, ať se trošku uklidníme, musíme si víc věřit na balónu, hlavně ať střílíme.


Šlo vidět, že úroveň vás hráčů se zvedá a, že ty výkony mají zlepšující úroveň. Co potřebujete do finálového turnaje ještě zlepšit?

Budeme hlavně dopilovávat rozehrávku, no a hlavně střelbu, abychom dali víc branek.


Zápasy obou kategorii mezi ZŠ Judr. Mareše a ZŠ nám. Republiky

ZŠ JUDr. J. Mareše se utkalo se ZŠ nám. Republiky. V mladší kategorii byl zápas velice vyrovnaný. "Mareška" měla v prvním poločase více šancí a zaslouženě vedla. Potom převzala otěže zápasu ZŠ nám. Republiky, zpřesnila kombinaci, vytvářela více šancí a otočila průběh utkání ve svůj prospěch, takže zaslouženě vyhrála 2:1. Branky za vítězný tým ZŠ nám. Republiky vstřelili: Čížek Matěj a Štěpán Vizingr. Za ZŠ JUDr. J. Mareše vstřelil branku Matěj Navrkal.

Ve starší kategorii byl zápas velice vyrovnaný, kdy se vedení "přelévalo" z jedné strany na druhou. Nejdříve vedla ZŠ nám. Republiky a poté skóre otočilo ZŠ JUDr. J. Mareše. V závěrečném tlaku po zahrání rohového kopu a krásné souhře" Republika" vyrovnala na konečných 2:2. Branky za tým ZŠ JUDr. J. Mareše střelili Marek Brzobohatý a Jakub Sedlák. Za ZŠ nám. Republiky střelil obě dvě branky Martin Sýkora.

Vyhlášení nejlepších hráčů přineslo tato jména - Oliver Brzobohatý ze ZŠ JUDr. J. Mareše a Evžen Brtník ze ZŠ nám. Republiky. Ze starší kategorie byli nejlepšími hráči vyhlášeni Petr Mikulka ze ZŠ JUDr. J. Mareše a Martin Sýkora ze ZŠ nám. Republiky.

Rozhovory s nejlepšími hráči

Mladší kategorie:

Evžen Brtník - ZŠ nám. Republiky

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Tak bylo to hodně těžký, byli dobří. Ze začátku jsme neměli takový štěstí, tak jsme zabrali a pak jsme dali nějaký góly.


Po druhé ve futsalové lize jsi zvolen nejlepším hráčem ze svého družstva. Jak bys zhodnotil svůj výkon?

Bylo to hodně těžký, jak jsem říkal a musím se furt zlepšovat.


Jde vidět, že na sobě pracuješ a jsi fotbalista. Co si myslíš, z pohledu hráče, že rozhodlo?

Rozhodla naše souhra.


Oliver Brzobohatý - ZŠ JUDr. J. Mareše

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Špatný. Neproměňovali jsme šance co jsme měli třeba z toho rohu.


Co se stalo, že jste prohráli, i když jste vedli 1:0?

Asi jsme byli unavení. Už jsme si nevěřili.


Celý zápas byl hodně vyrovnaný. Co si myslíš, že rozhodlo?

Soupeř měl víc štěstí.


Jak bys zhodnotil celou ligu?

Líbí se mi to.


Jaký máte cíle?

Chtěli jsme být první, ale nebudem asi...


Starší kategorie:

Petr Mikulka - ZŠ JUDr. J. Mareše

Jak bys zhodnotil dramatický závěr zápasu?

Myslím, že jsme měli dost šancí a měli jsme je proměnit. Taky nás to stálo 3 body, ale nevadí, stává se. Příště to můžeme zvládnout.


Celkově tenhle zápas byl vyrovnaný. Jak se ti chytalo?

Byl to těžký soupeř, ale myslím si, že jsme byli o trošku lepší. Ale zasloužili si to, nejsme nijak moc zklamaní.


Jak bys popsal gól, který jsi obdržel v posledních vteřinách zápasu ?

Neviděl jsem moc přes hráče a šlo mi to přímo k tyčce, tak jsem neměl moc šanci.


No a jak se ti líbí vývoj futsalové ligy?

Pro mě je to super. Můžeme si zasportovat a být tady s klukama.


Martin Sýkora - ZŠ nám. Republiky

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Byl to vyrovnaný zápas, akorát jsme mohli proměnit šance a dát samozřejmě víc gólů.


Tenhle zápas byl hodně vyrovnaný, jak se ti hrálo?

Byl to tvrdej zápas, byli tvrdý, ale v pořádku, zvládli jsme to.


Vyrovnali jste v poslední vteřině zápasu, co vedlo k tomuto gólu?

Trénovali jsme rohy u nás na škole, takže už máme zkušenost.


ZŠ Mládeže vs ZŠ Václavské náměstí a ZŠ Judr. Mareše vs ZŠ Přímětice

Další kolo PPO futsalové ligy se odehrálo 3. března a ve dvou zápasech starší kategorie se proti sobě postavily školy ZŠ Mládeže proti ZŠ Václavské náměstí a ZŠ Judr. Mareše proti ZŠ Přímětice.

První zápas měla plně ve své režii ZŠ Mládeže. Soupeře předčila ve všech aspektech, nejvíce však v kombinační a poziční hře. Zaslouženě tak vyhrála 10:1. Střelci branek byli 3x Matajs Dominik, 2x Himal Jiří, 2x Paul Jan, 2x Vünsch Kamil a Šeiner Patrik. Jedinou branku ZŠ Václavské náměstí dal hráč Lavrovič Václav, ke kterému se odrazil míč a skoro od půlky vystřelil nádherný gól.

Druhý zápas mezi ZŠ Judr. Mareše proti ZŠ Přímětice se od začátku hrál ve vysokém nasazení a tempu. Bylo vidět, že ani jeden tým nedá tomu druhému nic zadarmo. V zápalu hry bylo i pár tvrdších zákroků, naštěstí se vše obešlo bez zranění. Zápas se v závěru zdramatizoval, když "Mareška" prvně vyrovnala brankou na 3:3 a vzápětí dala za sebou dvě rychlé branky. Stupňujícím se tlakem dokázali Přímětice dotáhnout na rozdíl jednoho gólu a to na 5:4 a jenom při troše štěstí při poslední střele v zápase mohli srovnat na 5:5. Bohužel se tak nestalo a v zápase bere všechny body ZŠ Mareše. Branky: ( 2x Vašíček Nicolas, Brzobohatý Marek, Adamec Patrik, Hung Lam Nguyen - Gan Hong Zhe, Krejčí David, Pojerová Valentýna, Vocílka Daniel.


Rozhovory s nejlepšími hráči

Lavrovič- ŽŠ Václavské nám.

Jak by si zhodnotil dnešní utkání?

Byl to těžký zápas, bylo to hodně fyzicky náročné a nedokázali jsme se soupeřem vydržet, ale vstřelili jsme aspoň jednu branku.


Jak bys zhodnotil svůj výkon?

Nebylo to úplně nejlepší, ale jsem spokojený.


Jak bys popsal svoji trefu.

Balon se ke mně šťastně odrazil já vystřelil a byl to gól.


Paul ZŠ - Mládeže

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Ze začátku jsme hodně tlačili, měli jsme hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Pak jsme dali pár gólů a druhou půlku už jsme hráli dobře a předvedli jsme dobrý výkon.


Jak bys zhodnotil svůj výkon?

Byly situace, které jsem mohl vyřešit líp, ale šlo to.


Bylo moc znát, že jste byly fyzicky menší než vaši protihráči?

V soubojích to byl trošku problém, že jsou vetší, ale i tak jsme je přetlačili a souboje jsme vyhrávali.


Rozhovory s nejlepšími hráči

Valentýna Pojerová - ZŠ Přímětice

Jak se dostane holka do týmu na futsalovou ligu škol?

No já hraji, normálně fotbal za Přímětice a kluci mě požádali, jestli si s nimi nechci jít zahrát, tak jsem šla.


Jak se ti dnes hrálo?

Hrálo se mi skvěle, moc se nám nepoštěstilo, ale příště to bude lepší.


Dneska to bylo hodně vyrovnaný, co myslíš že rozhodlo?

Myslím si, že ke konci jsme neměli takovou kontrolu hřiště, jako ze začátku a to rozhodlo.


O poločase jste vedli, co se stalo, že jste nakonec prohráli?

Přestali jsme hrát a přišli o kontrolu, nehráli jsme tak špatně, ale bohužel jsme nevyhráli.


Nguyen Hung Lam - ZŠ Mareše

Jaký byl dnešní zápas?

Byl hodně těžký, prohrávali jsme tři nula, ale pak jsme to dotáhli.


O půlce jste prohrávali, co se změnilo, že jste nakonec vyhráli?

Týmově jsme se semkli a ono to vyšlo, chtěli jsme vyhrát a dali do toho všechno.


Jak bys zhodnotil futsalovou ligu?

Je to super projekt, hrozně nás to baví a těšíme se na další zápas.


Zápasy obou kategorii mezi  ZŠ Pražská a ZŠ Judr. Mareše

ZŠ Judr. Mareše se poprvé představila v PPO futsalové lize SVČ Znojmo a vyzvala základní školu Pražská. 

V mladší kategorii byl zápas velice vyrovnaný. "Mareška" vyvíjela přeci jen velký tlak a vytvářela si spoustu šancí. Bohužel většina z nich byla zakončena jen trefou do tyček. ZŠ Pražská s postupem času vyrovnávala hru a skóre se tak přelévalo z jedné strany na druhou, až zápas skončil s výsledkem 4:3 pro ZŠ Pražská. Branky za vítězný tým ZŠ Pražská vstřelili: Novák, Železný 3x. Za ZŠ Judr. Mareše vstřelili branky Vyorálek a Brzobohatý 2x.

Ve starší kategorii se hrálo ve vysokém tempu, kde se protiútoky střídaly na obou stranách. Zejména oba brankáři vynikali a podali perfektní výkon. Brankáři Mikulkovi ze ZŠ Judr. Mareše se podařilo udržet čisté konto a rozhodující vítězný gól vstřelil hráč Adamec. Utkání nakonec skončilo těsně 1:0 pro ZŠ Judr. Mareše.

Vyhlášení nejlepších hráčů přineslo tato jména - Vyorálek Robin ze ZŠ Judr. Mareše a Železný Dominik ze ZŠ Pražská. Ze starší kategorie byli nejlepšími hráči vyhlášeni Vašíček Nikolas ze ZŠ Judr. Mareše a Novotný Patrik ze ZŠ Pražská.


Rozhovory s nejlepšími hráči

Mladší kategorie:

Dominik Železný- ZŠ Pražská

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Tak já si myslím, že kluci hráli výborně, že akorát jsme měli proměňovat naše šance. Jinak dobrej zápas.


Vy jste na začátku byli pod tlakem, ale postupem času se to vyrovnalo. Zvolil pan trenér nějakou taktiku?

No, ani ne. Spíš, aby gólman vše házel dopředu, abychom dávali góly.


Ty jsi byl nejlepší střelec ve vašem týmu. Který gól byl podle tebe nejhezčí?

Tak asi jak jsem si tady toho gólmana vykoupal a šel na párek.


Jak se ti líbí projekt futsalové ligy?

Jo, je to výborný.


Co uděláte pro to, abyste se dostali do finále?

Tak musíme všechno vyhrát.


Robin Vyorálek - ZŠ Judr. Mareše

Jak se ti dneska hrálo?

Jo dobře, ale mohli jsme dát více gólů a hodně šancí jsme nedali.


Myslíš si, že rozhodlo, že jste trefili hodně tyček?

Jo, i jsme hodně střel dali vedle.


Ze začátku jste byli aktivnější, ale výsledek dopadl jinak.

No, byli jsme lepší, ale hodně šancí jsme nedali a oni měli pár šancí, ale z toho všechny dali. Takže tím jsme prohráli.


Jaký je váš cíl?

Být mezi nejlepšíma.


Rozhovory s nejlepšími hráči

Mladší kategorie:

Vašíček Nikolas - ZŠ Judr. Mareše

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Jo, dobrý. Hráli jsme dobře.


Jak se ti hrálo?

Jo, hrálo se mi celkem dobře.


Jak bys zhodnotil svůj výkon?

Asi dobrý, když jsem zvolenej nejužitečnějším hráčem.


Myslíš si, že ve futsalové lize zvítězí ZŠ Judr. Mareše?

Určitě!


Patrik Novotný- ZŠ Pražská

Patriku, jak bys dneska zhodnotil dnešní utkání?

Tak bylo to hodně vyrovnaný, hodně soupeřivý a hráli jsme dobrou hru, oba dva týmy. Já jsem s tím spokojenej.


Co vám chybělo, abyste vyhráli?

Chybělo nám hlavně střílet, šance tam byly, ale neprosadili jsme se střelecky.


Myslíš si, že rozhodli brankáři?

Myslím si, že kdyby tam byl jiný gólman, tak bychom dostali víc gólů. Náš gólman nás hodně podržel.


Doopravdy ta hra byla hodně vyrovnaná. Projevilo se to, že tam nebyl vyloženě střelec?

Chyběl nám prostě hlavně útočník no.


Jak se ti líbí futsalová liga?

Protože jsem fotbalista, tak se mi to líbí moc a baví mě to prostě.Zápasy mezi  ZŠ Přímětice a ZŠ Mládeže, ZŠ Pražská a ZŠ Václavské náměstí


Ve čtvrtek 17. února se uskutečnilo další kolo PPO futsalové ligy SVČ, kde bojovali další účastníci zúčastněných základních škol, tentokrát ve starší kategorii žáků - ZŠ Přímětice proti ZŠ Mládeže a ZŠ Pražská proti ZŠ Václavské náměstí.

Oba zápasy přinesly příjemnou podívanou, přičemž první zápas dopadl lépe ve prospěch ZŠ Mládeže s výsledkem 1:6. Vyrovnaný zápas plný pěkných technických zákroků probíhal ve vysokém tempu a je potřeba zdůraznit skvělý výkon obou brankářů. Úspěšnými střelci prvního zápasu byli Rolník a Šuba (oba po dvou brankách), Krčil a Baláž (po jedné brance). Za druhý tým skóroval Hájek.

I druhý zápas přinesl výborné nasazení obou týmů a bojovnost byla patrná na obou stranách. Díky lepším kombinacím ZŠ Pražská se podařilo tomuto týmu zápas přivést do úspěšného konce a hráči dokázali rychle útočící tým ZŠ Václavské náměstí porazit s výsledem 6:2. Úspěšnými střelci byli Veselý (dvě branky), po jedné brance Voldřich, Raška, Křenecký a Nahodil. Za druhý tým vstřelili branky Řepka a Lakatoš.

Vyhlášení nejlepších hráčů přineslo tato jména - Štancl za ZŠ Přímětice, Ondřej Nahodil za ZŠ Mládeže, Martin Veselý za ZŠ Pražská a Václav Lavrovič za ZŠ Václavské náměstí

Rozhovory s nejlepšími hráči

Štancl - ZŠ Přímětice

Jak bys zhodnotil svůj brankářský výkon?

Nebylo to úplně nejhorší na to, že jsem chytal po 5 letech.


Šlo vidět, že brankařské dovednosti tam pořád máš, jaký byl pro tebe nejhorší moment v zápase?

Určitě druhá půle, kdy jsme dostali tři rychlé branky za sebou.


Měl jsi tam i výborný zákrok kdy jsi zastavil balon na brankové čáře, jak bys teda zhodnotil dnešní zápas?

Hráli jsme spolu poprvé a ze začátku to nebylo nejhorší. První půle byla v pohodě, ale šlo vidět, že soupeř má lepší kvalitu, dávali si výborný balóny do nohy, ale myslím si, že na první zápas to nebyl nejhorší výkon.


Co říkáš na projekt futsalové ligy a jaké máte cíle?

Je to něco, co jsem ještě nikde nezažil, nápad je to výborný a cíle no chtěli bychom postoupit na finálový turnaj.


Nahodil - ZŠ Mládeže

Dneska jsi vychytal vítězství vašemu týmu, jak se ti hrálo?

Hrálo se mi dobře, soupeř byl kvalitní, ale my jsme vyhráli


Bylo vidět, že i dost rozehráváš, takže nejsi asi úplně jenom brankář?

No jsem útočník a zároveň i náhradní brankář


Jak se ti líbí futsalová liga?

Je to super že si takhle můžeme zahrát.


Jaké máte s týmem ze základní školy cíle?

Chtěli bychom všechny zápasy vyhrát a získat pohár.


Martin Veselý - ZŠ Pražská

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Bylo to dobrý a hlavně tým hrál fakt výborně. Výborně jsme si rozebírali hráče.


Jaký je cíl vaší školy v lize?

Určitě by bylo super se dostat do finále, ale bude to těžký.


Co bys řekl na adresu soupeře? Ze začátku to bylo vidět, že je to vyrovnané, co podle tebe rozhodlo?

Myslím si, že rozhodl třetí gól a pak už jsme je dostali pod tlak a nepustili.


Jak se ti líbí projekt futsalové ligy?

Je to super si takhle zahrát.


Lavrovič - ZŠ Václavské náměstí

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Bylo to těžký, nedokázali jsme hrát, i když jsme měli šance tak jsme je nedokázali proměnit.


Co si myslíš, že rozhodlo o tom, že jste prohráli?

Myslím si, že obrana spala a nesoustředila se tak, jak měla.


Jak se ti líbí projekt futsalové ligy?

Je na tom super to že si můžeme zahrát víc zápasů.


Jaký máte cíl ve futsalové lize?

Náš cíl je se dostat na finálový turnaj.


1. zápasy mezi ZŠ nám. Republiky a ZŠ Mládeže

Dne 3.2.2022 se uskutečnili první zápasy obou kategorií mezi ZŠ nám. Republiky a ZŠ Mládeže

Zápas mladší kategorie dopadl výsledkem 5:1 pro ZŠ Mládeže. Branky: (Hoang - 2x Fiala, 2x Demjanovič, Piskač ). Zápas otevřel gólem hráč Hoang, který předběhl soupeře vstřelil branku a s rozpaženýma rukama se utíkal radovat s týmem. Brankáři předvedli výborné zákroky, bohužel však při jedné střele brankář z nám. Republiky nestačil na dorážku hráče Fialy a ten po "Ronaldovské oslavě" zavelel k otočení zápasu a se svými spoluhráči i díky výborném výkonu brankáře Alexy už nepustili nám. Republiky do vedení.

Starší kategorie hrála 11:3 opět ve prospěch ZŠ Mládeže. Branky ( 2x Vystrčil, Prycl - 4x Himal, 2x Štěpánek, Svoboda, Šuba, Sytar, Ryška, Vὒnsch) Zápas byl od začátku v režii ZŠ Mládeže. Avšak u obou týmů byly k vidění pohledné kombinace v rychlosti, výborná technika s balónem u nohy i několik krásných střel na branku, při kterých člověk musel s uznáním zatleskat. S přibývajícím časem rostlo i skóre, které se nakonec zastavilo na čísle 11:3.

Nejlepšími hráči byli zvoleni v kategorii mladších Fiala ze ZŠ Mládeže a Brtník ze ZŠ nám. Republiky. V kategorii starších to byli Himal ze ZŠ Mládeže a Prycl ze ZŠ nám. Republiky.

Rozhovory s nejlepšími hráči

Mladší kategorie

Fiala ZŠ Mládeže

Jak by jsi zhodnotil dnešní utkání?

Utkání bylo dobrý, ale mohli jsme to ještě zlepšit o trošku.


Co by jsi nám řekl k tvým dvěma gólům co jsi vstřelil?

Musel jsme se snažit abych střelil branku, soupeřili byly dobří.


Jak se ti líbí futsalová liga, těšíš se na další zápasy a Finálový turnaj?

Liga se mi líbí hodně, těším se na finálový turnaj. 

 

Brtník ZŠ nám. Republiky 

Jak by jsi zhodnotil dnešní utkání?

Měli jsme málo hráčů na střídání, nehrál jsem nejlíp tak nejsme ze svého výkonu moc spokojený.


Co futsalová liga, těšíš se na další zápasy a Finálový turnaj?

Vyhrát putovní pohár na finálovém turnaji by bylo super a těším se na další zápasy


Rozhovory s nejlepšími hráči

Starší kategorie

Himal ZŠ Mládeže 

Jak by jsi zhodnotil dnešní utkání?

Futsal mě baví takže se mi hrálo dobře, hráli jsme jako tým dobře, dal jsem čtyři branky takže jsem spokojený.

Co futsalová liga, těšíš se na další zápasy a Finálový turnaj?

Plánujeme vyhrát celý turnaj takže se těšíme.

Prycl ZŠ nám. Republiky 

Jak by jsi zhodnotil dnešní utkání?

Bylo to dobrý ale ostatní kluci se moc nesnažili, takže moc nevím jaký z toho mám mít pocit.

Co futsalová liga, těšíš se na další zápasy a Finálový turnaj?

Rád jsem si zahrál a těším se na další zápasy. Těšíme se na finálový turnaj a doufáme že postoupíme a dostaneme se na nějPodmínky pro vstup do haly 

Z nařízení vlády ČR s účinností ode dne 22. listopadu 2021 je vstup do vnitřních částí sportovišť umožněn osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 a:

 1. absolvovaly RT-PCR test s negativním výsledkem ne starší 72 hodin jde -li o osobu do dovršení 18 let věku
 2. nejdříve před 14 dny absolvovaly druhou dávku u dvoudávkového schématu očkování proti SARSCoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování
 3. nejdříve před 14 dny absolvovaly jednodávkové očkování proti SARS-CoV-2 a toto doloží národním certifikátem o provedeném očkování
 4. prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dnů
 5. s výjimkou dětí do dovršení 12 let věku.

Start ligy

3.2.2022 startuje PPO futsalová liga prvním zápasem mezi ZŠ nám. Republiky a ZŠ Mládeže zápas mladších žáků odstartuje ve 12:55 a následně po něm budou hrát starší žáci obou výše zmíněných škol. 


Výsledky Školní kolo ZŠ Mládeže

V pondělí 20. 12. 2021 se uskutečnil jako tradičně v naší tělocvičně vánoční turnaj ve fotbale mezi třídami. Letošní rok přinesl mnoho branek a u obou kategorií i vyrovnané finále. Jako obvykle potvrdili své kvality sportovní třídy, které brali všechny stupně vítězů. Roli favoritů potvrdili v obou skupinách i starší ročníky.

6.-7. třídy:

 1. místo 7.D
 2. místo 6.D 1
 3. místo 6.D 2
 4. místo 7.C
 5. místo 6.B
 6. místo 6.C

8.-9. třídy:

 1. místo 9.D 1
 2. místo 9.D 2
 3. místo 8.D 2
 4. místo 8.D 1
 5. místo 8.B
 6. místo 9.B
 7. místo 8.C

Všem třídám děkujeme za účast, vítězům gratulujeme. Děkujeme také firmě PPO za darování futsalových míčů a sladkých odměn. V létě se těšíme na venkovním hřišti na odvetné souboje.


Zahájení školních kol